1. Napisati program koji za dva uneta broja odredjuje najveći zajednički delilac i najveći zajednički sadržalac.

2. (a) Napisati funkciju int anagram(char *, char *) koja vraća pozitivnu vrednost ukoliko se dve niske sastoje od istih karaktera.

(b) Napisati program koji ispisuje sve linije datoteke,čije se ime navodi kao prvi argument komandne linije, koje sadrže bar jednu reč koja je sastavljena od istih karaktera kao reč koja je drugi argument komandne linije.

3. Dimenzija i elementi kvadratne matrice unose se sa standardnog ulaza. Napisati program koji računa vrednost determinante ove matrice.