Uvod u numeričku matematiku


Integracija Interpolacija secant


Grupa: 2RL2





Usmeni ispit iz UNM-a u ispitnom roku sept2 održaće se u ponedeljak, 26. septembra sa početkom u 10 časova.


1. NASTAVA

Predavanja

Za usmeni ispit koristiti udžbenik Numeričke metode Desanke Radunović. Link ka knjizi u pdf formatu se nalazi na dnu stranice u odeljku Literautra. Ovde su označeni delovi koje je potrebno obraditi. Dodatni pomoćni materijal biće naknadno postavljen na stranicu.
Spisak ispitnih pitanja za akademsku možete preuzeti ovde.

Za pitanja i pomoć u pripremi ispita, možete se obratiti mailom profesoru i asistentima. Konsultacije će se održavati putem maila ili putem video poziva (po potrebi).

Vežbe i praktikum

Na web stranicama asistenata nalaze se materijali za praktikum, tj. rešeni zadaci u Matlabu za sve oblasti.
Asistenti ce na svojim web stranicama sukcesivno postavljati rešene računske zadacima po oblastima koje nisu obrađene na vežbama. Biće postavljeni i rešeni računski zadaci sa nekoliko prethodnih ispitnih rokova.
U pripremi pismenog i praktičnog ispita mogu se koristiti i sledeće zbirke
Numeričke metode - zbirka zadataka kroz C, Fortran i Matlab
Zbirka rešenih ispitnih zadataka iz UNM

2. PREDISPITNE OBAVEZE I ZAVRŠNI ISPIT

Predispitne obaveze nije moguće održati iz objektivnih razloga. Deo predispitnih obaveza biće integrisan u završni ispit.

Završni ispit će se sastojati iz dva dela

a) Pismeno-praktični ispit će sadržati 2 računska zadatka koja se rade pismeno (na papiru) i 2 zadatka koja se rade u Matlabu (na računarima) u trajanju od 3h. Studenti će najpre dobiti zadatke u Matlabu koje će raditi 1.5h, a zatim računske zadatke koje će raditi narednih 1.5h. Kombinacija i težina zadataka će biti takva da studenti imaju dovoljno vremena za izradu. Maksimalan broj poena na pismeno-praktičnom ispitu je 50, a neophodno je osvojiti najmanje 26 poena za prolaz na usmeni.

Položeni pismeni ispit važi samo u tekućem ispitnom roku.

b) Usmeni ispit, koji nosi maksimalno 50 poena. Koncept usmenog ispita je nepromenjen - studenti dobijaju teorijska pitanja na koja, nakon pripreme koncepta, odgovaraju usmeno. Na usmenom ispitu je neophodno osvojiti najmanje 25 poena.


Literatura:
  • D. Radunović , Numeričke metode , Akademska misao, Beograd, 2004.
  • A. Delić, Z. Dražić, S. Živanović, M. Ivanović Zbirka rešenih zadataka iz uvoda u numeričku matematiku, Matematički fakultet, Beograd, 2017.
  • D. Radunović, Numeričke metode - zbirka zadataka kroz C, Fortran i Matlab, Akademska misao, Beograd, 2000.